Kalifornie? Kalifornie! – 23 dní do odletu

„Ta holka má ale odvahu!“ 

„Myslíš si, že to tam s těmi všemi američany zvládneš?“

„Amerika je Amerika.. Ale Kalifornie je úplně něco jiného!“

„Vždyť tě tam někdo unese! Zlaté Česko! Zůstaň doma!“

Ano, opravdu tyto věty mám na denním pořádku. Rodina, přátelé, známí, dokonce i učitelé! Všichni jako kdyby zmrzli, když uslyšeli, že Elza jede do Kalifornie. A na ROK! To je teprve materiál na vášnivé debaty! Ale opravdu je to tak, jak to zní?

Když jsem poprvé slyšela o Rotary, byla jsem málem ještě v plenách, když se můj taťka vracel pozdě večer (No tak 9-10tá hodina večerní je pro malé dítě uplná půlnoc!) z Rotary meetingů, unavený, ale přece jenom prohodil pár slov a já už v tu dobu věděla, že Rotary bude v našem životě napořád.

Po nějakém čase, kdy jsem se divila, proč jsou u nás na návštěvě pořád „nějak jinak“ mluvící studenti, jsem došla k názvu Rotary Youth Exchange Program. Program, který umožňuje studentům vyjet na rok z domova a užít si svět tak, jak vám umožní jenom Rotary.

Po dlouhém uvažování a přemlouvání mých rodičů se mi podařilo podat přihlášku a za pár měsíců neustálé nejistoty, zda-li je toto to správné rozhodnutí, jsem byla úspěšně přijata a zařazena do programu Rotary Youth Exchange jakožto Rotary Exchanger 2017-2018! A teď už jen čekat na umístění!

Jakožto Rotary Exchanger jsem si mohla vybrat mezi 30ti zeměmi, ve kterých byly například státy Jižní Ameriky (Peru, Paraguay, Brazílie, Chile, Ekvádor, Argentina etc.), Evropy (Německo, Itálie, Španělsko etc.), Asie (Thajsko, Indie, Taiwan, Jižní Korea, Rusko etc.), Austrálie a Nový Zéland, samozřejmě USA a Kanada, a dokonce Afriky, kde byla zařazena Jihoafrická republika. Ale já měla naprosto jasno už od mala – Spojené Státy Americké. A také díky obavám mých rodičů se list mých preferovaných zemí rapidně zkrátil ze 30 na 2 akceptovatelné- USA a Kanada. Ale jelikož jsem měla USA na prvním místě, Kanadu na druhém a mé výsledky u pohovorů byly uspokojující, mohla jsem se těšit na rok v jedné z těchto zemí.

Pár týdnů od pohovorů uběhlo jako voda a bylo to tady. Mail o umístění. V mém případě to bylo: USA, distrikt 5230 – Kalifornie. A tak začalo nekonečné papírování a vyřizování letenek/VISA.

Všechno to dalo určitou práci a silně to omezilo můj volný čas, ale teď jsme tady. S 23 dny do mého odletu, který mi změní život. Docela radikálně.

Ale jaká by byla Elza bez extrémů?

new-branding-thin

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s