Formality & moje pocity? -12 dnů do odletu

Kalifornie, Kalifornie, Kalifornie…

Všechno se posledních pár měsíců točilo jen kolem ní.

Kalifornie, jsi nádherná, ale zabíjíš mě!

Ať už to byly povinnosti ze strany našeho distriku, mého klubu nebo rodiny, „výhoda“ kterou přinášelo připojení k programu byla taková, že se mé starosti zdvojnásobily.

Jak? No velice lehce!

Přece si nemyslíte, že povinnosti z druhé strany řešil někdo jiný než student. Což je pochopitelné. Ať už to bylo řízení distriktu 5230, můj host Rotary club Visalia Sunset, YEO (Youth Exchange Officer), moje host rodina a nebo jednotlivý rotariáni, vždycky bylo co dělat. Pojištění, očkování, VISA, desítky a desítky formulářů, odepisování na stovky mailů, vyplňování informací do databáze, vyřizování sak, odznáčků a mnoho dalších. Se vším si člověk musel dát určitou práci a musel si být 100% jistý, že je všechno v pořádku. Ovšem každý má své mouchy. Netvrdím, že já měla všechno v perfektním pořádku. Ale to asi nikdo. Nejsme stroje.

A také neříkám, že jsem z toho byla vždy v naprostém klidu a v míru se světem.

No jen si zkuste zažádat o VISA nebo řešit s americkým doktorem, že plané neštovice tu, narozdíl od Kalifornie, měl skoro každý jako dítě (včetně mě) a tudíž nepotřebuji vakcínu na její obranu! (Po onemocnění planými neštovicemi tělo samo vytváří protilátky a proto je nemožné dostat plané neštovice podruhé.) Všechno přinášelo nějakou dávku nervozity a stresu a ne vždy to bylo zrovna snesitelné. Ale když chce člověk udělat takový veliký krok, musí si být jistý, že zvládne i ten krok uskutečnit.

 

Jak se cítím?

Dnes je to přesně 12 dnů do mého odletu. Ještě před chvílí to byl měsíc. Proč ten čas tak utíká? Pamatuji si, jak jsem podepisovala a vyplňovala první papíry. Jak jsem se trápila s Rotary databází a mučila se nad dopisem studenta připojeným k mé finální přihlášce (sama o sobě přihláška byla peklo, to si nemyslete, že jenom část!!). Jenomže už jsme tu. S 12ti dny se kterými musím naložit tak, abych po příletu do Ameriky ničeho nelitovala. Těchto posledních 12 dnů pro mě bude asi nejtěžších. Ale to asi pro každého výměnného studenta. Loučení s kamarády, s lidmi kterým na vás záleží. S lidmi se kterými jste doposud byli v neustálém kontaktu. Ráda bych řekla, že to vše je jednoduché, ale bohužel  bych vám lhala. Není to jednoduché. Není jednoduché se dívat na prázdný kufr a vědět, že brzy do něj budete muset nacpat věci, jako nejenom oblečení, ale také věci, které vám budou připomínat domov. Věci, které vám pomohou, když se budete cítit na dně. Věci, ke kterým se přitulíte a připomenete si určitého člověka či vzpomínku. Balení, loučení, ale také vyklízení osobních věcí z mého pokoje, který bude sloužit jako útočiště pro studenty, kteří do mé rodiny přijedou místo mě. Je to těžké. Ať už vám jakýkoliv výměnný student s polovičním úsměvem říkal, že není. Všichni jsme si tím projít museli. A také si myslím, že veliké většině z nás u toho pár slz ukáplo.

Na závěr bych chtěla říct jednu věc.

Výměnný pobyt není dovolená. Ať už to může tvrdit kdokoliv. Někdy jste nahoře a někdy dole. Někdy si říkáte, že chcete zůstat napořád a někdy zase byste nejraději jeli domů. Během výměny vám svět nejenom otestuje vaši znalost jazyků nebo kultur, ale hlavně vaši výdrž. Jestli zvládnete těch 11 měsíců bez věcí, které pro vás doposud byly velmi důležité. Bez objetí vašich rodičů. Bez vřelých úsměvů vašich kamarádů. Bez vašich domácích mazlíčků. Bez vaší postele, ve které jste se vždy cítili v bezpečí. Všechno se najednou ztratí a vy si musíte najít nový bezpečný úkryt. O pár tisíc kilometrů dál. 

Výměna není procházka růžovým sadem, ale můžu vám říct, že nakonci si budete přát, aby  nikdy nekončila.

cdd7fcd55f98a36a6c63682e74d57662--foreign-exchange-quotes-exchange-student             60f16f471d726db12aa21cb003d930eb--exchange-student-quotes-foreign-exchange-student

new-branding-thin

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s