Kaweah lake, jízda po Kalifornii v Kabrioletu, Anthony v Bratislavě + Link crew & americký fotbal

No víte, co vás čeká, tak nebudeme zdržovat!

Kaweah Lake 26.8. 2017

Jelikož jsme ve Visalii 4 výměnní studenti, kteří jeli s Rotary, jsme jedna velká rodina. A to také znamená plno „rodinných“ sešlostí. 

Jelikož výměnná studentka, naše sestra, Yukari z Japonska🇯🇵 má narozeniny 28.8., Doug (její host taťka+ člověk, který je na vysoké pozici vedení Rotary výměn v našem distriktu) se rozhodl, že nás všechny pozve na den strávený u jezera Kaweah (které je asi 30 minut od Visalii), na kterém budeme jezdit na vodních skůtrech, na gumových kruzích, opalovat se, koupat se a hlavně oslavit narozeniny Yukari. 

Vyjeli jsme brzo ráno, ale stálo to za to. Cesta později byla nesnesitelná, ale k tomu se dostanu. Jeli jsme já, Julia (Finsko), Cindy (host mamka Julie), Yukari, Mo (Německo) a host rodina Yukari – Madison (14 let, host sestra), Doug a Dougova žena. 

Sbalili jsme u Douga vodní skůtry, ručníky, vesty, píšťalky a naskládali se do 2 aut. Z nichž jedno bylo kabrio – V Kalifornii je tento typ aut velmi běžný, jet v tom je opravdu zážitek. A jelikož jsem vždycky chtěla zkusit jet v takovém autě, volba byla jasná. A neudělala jsem chybu. Bylo to nádherné!​

Žádná střecha, žádný problém!❤️​​​

​​

Asi po cca 30 minutách jízdy jsme konečně dojeli na místo a dali skůtry na vodu. Je to tam opravdu nádherné!


Na jezeře jsme strávili celý den. Jezdili na skůtrech, na nafukovacích kruzích za skůtrem a plavali. Teda, abych byla korektní, já jsem plavala. 


Po jízdě na skůtru jsem si sundala záchranou vestu a chtěla jít plavat. Po chvilce jsem si všimla udivených až šokovaných výrazů. 

„Ty chceš jít do vody bez vesty?!“ zeptali se a těžce polkli…

„No ano, proč bych nešla?“ odpověděla jsem.

Tímto jsem zjistila, že Američané nechodí do otevřených přírodních vod bez vesty (někdy ani do bazénu). Hlavně na jezera. Důvod? Žádný. Teda konkrétně pro mou skupinu. Ale chápu, že mnoho Američanů tu neumí moc plavat. No ale po ujištění, že plavat umím a plavu ráda od mala, mě teda pustili. Ale jen tak tak!!

No den to byl krásný. Krásných 37 stupňů ve stínu, víc jak 40 na slunci. Ještě že jsme byli u vody.


​Zastávka na pitíčko🤤


Bratr exchanger Anthony a jeho rok v Bratislavě! – odlet 24.8.

Anthony a jeho let

Během doby kdy jsem poznávala nové lidi, rotariány a chodila do jiných Rotary klubů, jsem dostala informaci, že kluk který jede z klubu Rotary Breakfast club a je z Visalie, jede do mně dost známého města- Bratislavy! 
Když jsem se toto dozvěděla, okamžitě jsem se s ním chtěla setkat a pomoct mu s nějakými věcmi, jako co má čekat, nějaké věci co třeba my, Češi a Slováci děláme jinak a tak celkově o našem distriktu. Prostě rady výměnného studenta výměnnému studentovi. A když ještě jede do mého distriktu! 
S Anthonym jsem se (kvůli dost omezenému času nás obou) setkala až ráno v den jeho odletu, když jsme šli s Donnem jako hosti na jejich meeting (každý Rotary klub má 1 pravidelný meeting za týden- většinou na hodinu). Anthony měl krátkou prezentaci o zemi a městě kde stráví jeho výměnný rok a já, jakožto člověk co Bratislavu naprosto zbožňuje (Upřímně bych v Bratislavě byla pořád, zbožňuju jejich centrum a celkově se mi Bratislava líbí snad ze všech měst nejvíc. Přebije u mě i Londýn, Los Angeles a Prahu dohromady. Ale to je čistě můj názor), jsem dost musela potlačit slzy, když o tomto nádherném městě povídat. 
„Co asi dělá Tami? Spí určitě🙄🙈“ zabručela jsem a zatlačila nejednu slzu. 
​​​

Po škole jsme tedy jely s Julií a Cindy na letiště do Fresna a s Anthonym se rozloučily. Hlavně se vyptával na jídlo, zvyky, věci, které má či nemá dělat a jak jsem cítila vzrůstající nervozitu, vzpomněla jsem si na můj odlet a loučení. No podruhé bych to zažít nechtěla vám povím. 

Ale zvládl všechno!

Je to prostě frajer
Americký fotbal 
Jakožto každá státní střední škola, i má škola (Redwood high school) má svůj fotbalový team. Rangers. A tak, jakožto správní studenti, jsme se po akci (kterou jsme pořádali s Link crew (skupina ze student activities, která pomáhá škole organizovat věci) plnou pizzy, nafukovacího hradu, pití a chipsů), vydali na první zápas naší školy proti známému rivalovi- Mount Whitney high school. Během hry jsem ale také poznala i výměnné studenty z jiných programů jako např. Nico a Bella z Kolumbie, Max z Ukrajiny a Murina z Tádžikistánu! No atmosféra byla jedinečná a užili jsme si to všichni naplno se vším všudy!


Toto je pro dnešek asi všechno, můžete se dále těšit na článek ohledně 1. orientačního meetingu, který byl naprostá bomba!

6 komentářů: „Kaweah lake, jízda po Kalifornii v Kabrioletu, Anthony v Bratislavě + Link crew & americký fotbal

  1. Pingback: Kaweah lake, jízda po Kalifornii v Kabrioletu, Anthony v Bratislavě + Link crew & americký fotbal - Studium v zahraničí: Rotary Youth Exchange Czechia & Slovakia

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s